Kurtsharas

XVIII ir XIX amžiaus pradžioje per Flandriją iš Ispanijos ir Italijos į Vokietiją buvo įvežta daug paukštinių šunų. Vokietijoje juos kergė su vietiniais Viurtembergo paukštiniais ir Hanoverio skalikais. O XIX amžiaus antroje pusėje ne kartą priliejo ir pointerių kraujo. Palaipsniui susiformavo norimas šunų tipas ir 1880 metais buvo apibrėžtas standartizuotas kurtsharo tipažas. Nuo šio momento apie kurtsharą galime kalbėti kaip apie savarankišką ir nuo to laiko beveik nepakitusią veislę. Vokietijoje jie nepaprastai populiarūs. Be tiesioginio jų darbo, pasaulyje kutrsharai kartais naudojami kaip muitininkų šunys ir … lenktynėms. Vis populiaresnėmis tampančios šunų lenktynės, jų dalyvius verčia ieškoti kuo ištvermingesnių ir greitesnių šunų. Žvilgsniai nukrypo į kurtsharą. Bandymas pasiteisino ir šiandiena lenktynėse jie naudojami masiškai.

Kurtsharas drąsus, energingas, stiprus ir nepaprastai ištvermingas. Puikus šuo paukščių, kiškių, lapių medžioklėms, gerai seka kraujo pėdsaku. Grobio ieško šuoliais, kartais pereidamas į risčią, turi įgimtą poreikį aportuoti. Labai prisiriša prie šeimininko ir labai myli vaikus. Charakteris stiprus, todėl naminė dresūra būtina.

Galva ilgoka, kylio formos, nesunki. Perėjimas iš kaktos į snukį vidutiniškai išreikštas. Nosies nugarėlė lengvai išlenkta, snukis ilgas. Nosies veidrodėlis rudas ar žalios mėsos spalvos. Žiaunos stiprios. Akys vidutinio dydžio, ikypios, rudos. Ausys vidutinio dydžio, aukštai išaugusios, apvalainais galais, be klosčių. Korpusas stačiakampis. Kaklas raumeningas, sausas. Ketera gerai išreikšta. Krūtinė nuleista iki alkūnių. Nugara plati, stipri, raumeninga. Liemuo trumpas, platus raumeningas. Kryžius platus, raumeningas, vidutinio ilgio, lengvai palinkęs. Pilvas vidutiniškai patrauktas. Galūnės raumeningos, pėdos ovalios, pirštai stipriai suglausti. Uodega kupiruojama ½ ilgio, laikoma nuleista, susijaudinus ar judant, – nugaros aukštyje. Plaukas trumpas, tankus, šiurkštus. Spalva – kavos, kavos su dėmėmis, kavos dėmėta su taškais, kavos dėmėta žila, balta su kavos dėmėmis ant galvos, juoda su tomis pačiomis variacijomis kaip ir kavinė. Aukštis ties ketera patinų 62 – 66 cm, kalių 58 – 63. Svoris 25 – 32 kg.

Standartas patvirtintas 1995 metais.

  • Lietuvos Kinologijos Centras