Dratharas

XIX amžiaus gale vokiečių kinologai nutarė išvesti universalų medžioklinį šunį. Tikslui pasiekti, kurtsharą kryžmino su pudeliais, pudelpointeriais, grifonais, erdelterjerais, štikelharais ir, kiek vėliau, pointeriais. Iš viso to kokteilio, dratharas paveldėjo stebėtiną įvairiapusiškumą. Pirmoji dratharų mylėtojų draugija buvo įkurta 1902 metais, o 1924 metais buvo priimtas pirmasis standartas. Šiandiena dratharas populiarus ne tik Vokietijoje.

Dratharas atkaklus, drąsus, energingas, nepaprastai ištvermingas, nebijantis oro permainų ir turintis greitą paiešką šuo. Prieraišus, bet su charakteriu, kartais net gerokai užsispyręs, todėl namų dresūra būtina.

Puikiai seka kraujo pėdsaku. Naudojamas paukščių, kiškių, lapių ir net šernų medžioklėse. Bet, kad ir ką bekalbėtų dratharų mylėtojai, dratharas šernų medžioklėse laikai neprilygsta. Tiesa, man yra tekę matyti dratharų, kurie puikiai „ėmė“ šerną ir net mešką. Bet tai išimtys. Dabartinė, dirbtinai kuriama iliuzija, kad dratharas pakeis (anot „geriausiai“ susivokiančio medžioklinėje šunininkystėje pono) „sovietinį reliktą“ – laiką, yra ne kas kita, kaip savęs apgaudinėjimas ir lengvatikių klaidinimas. Dratharas – puikus medžioklinis šuo „savo klasėje.“ Ir, jei (ne hipotetinėse, bet realiose medžioklėse) gali ką pakeisti, tai į madą įeinantį bavarą, kurio siaura specializacija ir plonas rūbelis, mūsų sąlygomis, daugiau trūkumas, nei privalumas.

Dratharo galva sausa, proporcinga kūnui. Perėjimas iš kaktos į snukį tolygus. Snukis kiek trumpesnis už kaukolę, lūpos nenukarusios, nosies veidrodėlis rudas. Akys ovalios, kiek įstrižos, tamsios. Ausys vidutinio dydžio ir pločio. Korpusas artimas kvadratui. Kaklas vidutinio ilgio. Ketera gerai išreikšta. Krūtinė plati, gili, siekia alkūnes. Nugara trumpa, lygi. Liemuo ir kryžius platūs. Pilvas vidutiniškai patrauktas. Galūnės muskulingas. Pėdos ovalios, pirštai stipriai suglausti. Uodega kupiruojama, ramoje būsenoje laikoma nuleista, susijaudinus – nugaros lygyje. Plaukas grubus, šiurkštus, prigludęs, 2 – 4 cm ilgio, poplaukis tankus, ant galvos – barzda, ūsai, antakiai. Spalva kavinė įvairių atspalvių, kavinė – dėmėta – žila, kavinė – pilka. Aukštis: šunų – 60 – 67 cm, kalių – 56 -62 cm. Svoris 27 – 32 kg.

  • Lietuvos Kinologijos Centras